Būsto pardavimo žingsniai

2021-04-29
0 Komentarai
blog photo_1

Nusprendėte parduoti savo būstą? Nuo ko pradėti?

– Įsitikinkite ar turite visus būsto nuosavybės dokumentus, pažymas bei sertifikatus.
Kodėl tai yra svarbu?
Daugumos svarbių dokumentų gavimas gali užtrukti nuo savaitės iki kelių mėnesių. Ar Jūsų pirkėjas sutiks tiek palaukti?

Visą reikalingų dokumentų sąrašą rasite ČIA.

– Nustatykite teisingą rinkos kainą.
Viena didžiausiu pardavimo klaidų yra neteisingas kainos nustatymas. Jei bandysite parduoti už didesnę kainą negu šiuo metu galima įsigyti panašų būstą rinkoje, jūsų skelbimas užsistovės portaluose ir greitu metu tiesiog taps neaktualus. Deja tada jau patraukti pirkėjų dėmesį galėsite tik ženkliai sumažinę kainą.

– Paruoškite būstą pardavimui.
Pirmas įspūdis yra labai svarbus. Todėl sutvarkykite namus. Prieš darydami nuotraukas skelbimui, kiek įmanoma paslėpkite asmeninius daiktus. Taip pat prieš ateinant klientams apžiūrėti jūsų būsto išvėdinkite kambarius, padarykite kavos, o gal net iškepkite pyragą. Tvarkingi ir jaukūs namai visada sulaukia daugiau dėmesio, tad parduosite greičiau ir gausite geresnius kainos pasiūlymus.

– Būsto aprodymas potencialiam pirkėjui.
Jeigu namuose yra augintinių, gerai būtų, kad apžiūros metu juos išvestų pasivaikščioti į lauką, taip pat jei yra ir daugiau šeimos narių, gerai būtų jei apžiūros metu namuose jų nebūtų – pirkėjas tada drąsiau apžiūrės būstą ir lengviau bus priimti sprendimą pirkti.

– Derėkitės ne tik dėl kainos.
Derėtis taip pat galima ir dėl atsiskaitymo terminų, išsikėlimo termino, notaro mokesčio ir pan. Svarbu rasti kompromisus tinkančius abiems pusėms.

– Susitarimo užtvirtinimas.
Savo susitarimus užtvirtinkite raštu. Taip pat preliminarios sutarties pasirašymo metu yra paimamas ir avansinis mokestis apie 10 proc. nuo sutartos pardavimo kainos, taip pat aptartos sąlygos kas bus jeigu viena iš šalių persigalvos ir nevykdys savo susitarimo.

– Notarinės sutarties pasirašymas.
Galutinę pirkimo – pardavimo sutartį tvirtina tik notarai. Sutarkite laiką, kada tinka tiek jums, tiek pirkėjams, būtinai turėkite visus reikalingus dokumentus reikalingus sutarties pasirašymui. Taip pat nepamirškite, kad notaras užtruks kelias darbo dienas kol paruoš pirkimo – pardavimo sutartį bei užsakys visas reikiamas pažymas.